نگهداري و به روز رساني آسانسور

آسانسور

چگونه به روز رساني آسانسورها باعث افزايش ميزان سكونت در ساختمان مي‌شود

براي صاحبان املاك و مديران ساختمان‌هاي مسكوني و اداري چندين طبقه، يكي از ملاحظات عمده رضايت مستاجر است. يكي از جنبه‌هاي مهم اين است كه آسانسور ساختمان شما چگونه كار مي‌كنند. در اين روزها تصور ساختماني بدون آسانسور سخت است و مي‌توان گفت تمامي ساختمان‌هاي بيش از سه طبقه از اين وسيله براي جابجايي افراد و در برخي از موارد بار استفاده مي‌شود.

آسانسورها در انواع مختلف توليد مي‌شوند كه هر كدام داراي ظرفيت‌هاي مختلف و طرح‌هاي متنوع هستند. يكي از مواردي كه ساختمان‌هايي كه از اين وسيله استفاده مي‌كنند بايد در نظر داشته باشند نگهداري و به روز كردن و  تعمير آسانسور  در ساختمان است.

مستاجران راضي نام شما را تبليغ مي‌كنند

مستاجران شما نمي‌خواهند به دليل خرابي آسانسور، از پله‌ها بالا بروند تا به دفتر كار، آپارتمان يا اتاق خود برسند. براي مستاجراني كه داراي محدوديت‌هاي حركتي يا معلوليت هستند، يك آسانسور خراب مي‌تواند به معناي عدم دسترسي به اموال و منازل خود باشد. مديران ساختمان مي‌دانند كه خرابي آسانسور مي‌تواند باعث شلوغ شدن لابي ساختمان توسط مردم شود. انتظار بيش از حد براي بالا رفتن از طبقات حتي مي‌تواند باعث ناراحتي بهترين مستاجران شود.

هنگامي كه مستاجران خوشحال نيستند، به شما اطلاع مي‌دهند. در دنياي امروزي، اين كار مي‌تواند از طريق رسانه‌هاي اجتماعي يا ارسال نظرات منفي در ساختمان شما به صورت آنلاين انجام شود. تمام كاري كه شما براي پيدا كردن افراد ناراضي نياز است انجام دهيد اين است كه يك جستجوي ساده انجام دهيد و شكايات منطقي آنها از يك ساختمان مدرن و قابليت دسترسي آن را پيدا كنيد.

چه زماني بايد به فكر به روز رساني آسانسور باشيد

اگر آسانسور ساختمان شما دائما دچار خرابي مي‌شود، خيلي آهسته حركت مي‌كند، و يا شروع و توقف آن بسيار خشن و يا پر سر و صدا است، ممكن است زمان اين باشد كه به فكر به روز رساني آن باشيد. با انجام اين كار، رضايت مستاجران خود را كسب خواهيد كرد و اين احتمال را افزايش مي‌دهد كه اجاره دهندگان ديگري در آينده به دنبال سكونت در ساختمان شما باشند. از طرف ديگر اجاره بها در ساختمان‌هايي كه از امكانات رفاهي خوبي بهره نمي‌برند، نمي‌تواند به طور معقول افزايش پيدا كند.

هميشه در نظر داشته باشيد پيشگيري بهترين اقدام است. هزينه‌اي كه براي تعمير و به روز رساني پرداخت مي‌شود به مراتب از هزينه‌هاي درمان و يا تعمير كم‌تر خواهد بود. اين وسايل يكي از پركاربردترين وسايل در ساختمان‌هاي مسكوني و تجاري هستند و توجه به ايمني آن بايد در اولويت هر مسئول ساختمان باشد.  

تكنولوژي آسانسور مدرن

امروزه آسانسورها در زمينه جابجايي افراد بسيار كارآمد هستند، اما اين به اين معني نيست كه آنها سريعتر حركت مي‌كنند. قطعات الكترونيكي بهبود يافته به اين معني است كه عملكرد آنها كارآمدتر شده است. آسانسورهاي مدرن داراي ريزپردازنده‌هايي هستند كه مي‌توانند الگوهاي ترافيكي ساختمان را ياد بگيرد و آسانسور را به طبقه‌هايي كه در طول زمان‌هاي پرتردد بيشترين تقاضا را دارند، هدايت كنند.

شركت آسانسور پادرا مي‌تواند يك بررسي محلي در ساختمان شما انجام دهد و سرعت، كارايي و عملكرد كلي آسانسور شما را بررسي كند. پس از آن ما مي‌توانيم توصيه‌هايي در زمينه نگهداري، تعمير و يا تعويض آسانسور و يا اجزاي آن را به شما ارائه دهيم.

تكنسين‌هاي ماهر و مجرب شركت پادرا با تمام عناصري كه باعث بهبود عملكرد آسانسور شما مي‌شوند، آشنا هستند و بهترين خدمات را براي حفظ ايمني و آسايش مستاجران شما ارائه مي‌دهيم و اقدامات متناسب با آن را انجام خواهيم داد. همين امروز يك قرار ملاقات براي بازرسي آسانسور خود را برنامه ريزي كنيد و ما در كوتاه‌ترين زمان به محل شما آمده و نسبت به بهيه كردن آن به شما كمك خواهيم كرد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوروزي | ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۸:۲۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

اهميت تعمير و نگهداري روزمره از آسانسور

آسانسور

چرا بايد بر روي خدمات تعمير و نگهداري روزمره آسانسور سرمايه گذاري كنيم؟

تعمير و نگهداري منظم و روزمره براي آسانسورهاي شما ممكن است يك هزينه غير ضروري به نظر برسد. اما اگر شما واقعا مي‌خواهيد در مورد آن فكر كنيد، برنامه ريزي و بازديدهاي منظم براي ارائه خدمات مي‌تواند در زمان و سرمايه شما صرفه جويي كرده و در زمان اخذ استاندارد آسانسور به شما كمك كند.

عملكرد مطلوب

براي اكثر تجهيزات بزرگ و گران قيمت، تعمير و نگهداري منظم براي حفظ عملكرد فوق العاده آنها و حصول اطمينان از اين كه تمام قطعات و بخش‌ها تا حداكثر زمان ممكن كارآيي مطلوب دارند، ضروري است. اكثر مردم از تعويض روغن، لنت ترمز، لاستيكها، كمربندها و لوازم جانبي ديگر در اتومبيلشان چشم پوشي نمي‌كنند. آسانسورها نيز روغن، ترمز، تسمه و غلطك دارند! در حين تعمير و نگهداري منظم، تكنسين خدمات شما همه چيز را روانكاري، بازرسي و تعويض مي‌كند. انجام اين عمليات وقتي كه آسانسور از كار متوقف مي‌شود، مي‌تواند باعث ايجاد آسيب‌هاي جدي شده و نيازمند انجام تعميرات پرهزينه و صرف زمان زياد باشد. شما مي‌توانيد از خرابي آن در اواسط شب و يا در طول شلوغ‌ترين زمان روز جلوگيري كنيد.

از ايمني و سازگاري عملكرد آسانسور اطمينان حاصل كنيد

تجهيزات به تست سالانه نياز دارند، و براي انواع خاصي از تجهيزات، 5 سال عمر مفيد براي حفظ عملكرد آنها و دريافت گواهينامه براي تضمين عملكرد بهينه و سازگار آنها مورد نياز است. برنامه‌هاي تعمير و نگهداري پيشگيرانه شركت آسانسور پادرا شامل حفظ وضعيت و به روز رساني آسانسور شما است. تكنسين خدمات شما همچنين اطمينان مي‌دهد كه آسانسور شما مطابق با الزامات آيين نامه كشور كار مي‌كند، به طور معمول تحت تعمير و نگهداري قرار مي‌گيرد و از مسائلي كه مي‌تواند باعث خرابي شود در امان است. برنامه‌هاي تعمير و نگهداري ما شامل چند سطح خدماتي براي برآوردن نيازهاي تجهيزات شما خواهد بود.

تعمير و نگهداري منظم همچنين منجر به جلوگيري از وقوع خرابي‌هاي معمول در آسانسورهاي شما مي‌شود مانند: عملكرد ضعيف، خشن و سطح تراز نامناسب. حصول اطمينان از تراز بودن، عملكرد ملايم و كاركرد مناسب درب، ساكنان ساختمان شما را از خطرات بالقوه و سقوط‌هاي خطرناك محافظت مي‌كند. اين نوع حوادث به ويژه براي مسافران با توان حركتي محدود بسيار خطرناك است.

صاحبان ساختمان و مديران نيز بايد از شرايط جديد صدور مجوز مكانيك آسانسور آگاه باشند. بسياري از ساختمان‌هاي تجاري نياز به صدور مجوز مكانيك آسانسور براي تعمير و نگهداري آسانسورها دارند. هر از چند گاهي، ما شاهد پرسنل تعمير و نگهداري ساختمان و تكنسين‌هاي برق هستيم كه بر روي آسانسورها به عنوان بخشي از وظيفه شان كار مي‌كنند. بايد بدانيد كه عملكرد آسانسور بسيار تخصصي است و فقط بايد توسط متخصصين آموزش ديده انجام شود كه فارغ از مقررات دولتي است. در حال حاضر در بسياري از ساختمان‌ها اين نقض قانون است و مي‌تواند صاحبان ساختمان را با مشكلات جدي روبرو كند.

شناسايي نياز به ارتقاء و به روز رساني

به عنوان يك صاحب ساختمان يا مدير ساختمان، بايد از برنامه تعمير و نگهداري آسانسور خود مطلع باشيد. با ثبت يك گزارش دقيق از تماس‌هاي آسانسورها و تاريخ تعمير و نگهداري، شما مي‌توانيد نه تنها مشكلات آسانسور خود را زودتر شناسايي كنيد، بلكه همچنين مي‌توانيد روند تعمير و نگهداري مناسب با آن را تعيين كنيد. افزايش تماس‌ها براي دريافت خدمات يا كاهش قطعات در دسترس ممكن است به اين معني باشد كه بايد آسانسورهاي خود را در اسرع وقت به روز رساني كرده و از نسخه‌هاي مدرن استفاده كنيد.

چقدر از آخرين به روز رساني آسانسور شما گذشته است؟ در مورد گزينه‌هاي موجور با تكنسين خدماتي ما صحبت كنيد و از طول عمر آسانسورهاي خود باخبر شويد. ممكن است زمان آن رسيده باشد كه به صرف هزينه‌هاي گسترده براي نگهداري و تعمير بخش‌هاي قديمي خود پايان دهيد كه با انجام تعميرات آسانسور و استفاده از آخرين تكنولوژي امكان پذير خواهد بود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوروزي | ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۳:۵۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

هماهنگي آيين نامه ساختمان و آسانسور بخش يك

آسانسور

نمونه‌هايي از محل نصب تشخيص حرارت و دود در آسانسور

هدف: كمك به تعيين موقعيت آبپاش‌ها، آشكارسازهاي حرارتي و دودي درون آسانسورها مانند اتاق ماشين، فضاهاي ماشين آلات، اتاق‌هاي كنترل و فضاهاي كنترل بر اساس نسخه‌هاي فعلي و آيين نامه‌هاي قابل اجرا. آيين نامه‌ها بسته به اين كه آسانسور مسافربري يا باربري باشد، از كشش الكتريكي يا سيستم درايو هيدروليكي در كابين آسانسورها استفاده مي‌كند و اين كه داراي يك بالابر قابل احتراق يا غير قابل احتراق است و اين كه آيا ساختمان از آبپاش‌هاي منطبق بر استانداردهاي NFPA 13 يا NFPA 13R بهره مي‌برد، متغير است.

اين سند براي استفاده در ساختمان‌هاي جديد با سيستم‌هاي آب رساني جزئي يا كامل طراحي شده است. الزامات مربوط به آبپاش در ساختمان‌هاي موجود ممكن است بسته به تغييرات در كاربري ساختمان، لوازم جانبي، فواصل خروج، الزامات آيين نامه‌اي يا عوامل ديگر مانند  تعمير و نگهداري آسانسور  باشد. براي تعيين الزامات آبپاش در ساختمان‌هاي موجود، تطابق با آيين نامه ساختماني يا آتش نشاني مناسب را بررسي كنيد.

هنگام نصب سيستم‌هاي آبپاش در اتاق‌هاي آسانسور هاي جديد يا موجود، در بالاي بالابر و يا در چاهك‌هاي آسانسورها كه در آن عمليات آبپاشي بر كارآيي آسانسور تاثير مي‌گذارد، SPS 318.1708 (3) (a) نيازمند نصب نسخه فعلي عمليات اضطراري آتش نشاني و در بند 8 جدول SPS 318.1013-4، نيازمند به نصب سيستم قطع اتصال شانت است. مجوز براي انجام اين كار، توسط پيمانكار آسانسور مجاز و بازرسي مورد نياز الزامي است.

براي خدمات نگهداري بلند مدت، مراكز استاندارد يك دستورالعمل در مورد نصب آبپاش در كابين صادر كرده است. در 13 اوت 2008، مراكز Medicare و Medicaid (CMS) يك مصوبه نهايي تحت عنوان برنامه‌ها و الزامات ايمني آتش نشاني براي خدمات مراقبتي بلند مدت، سيستم‌هاي اسپري اتوماتيك را منتشر كردند.

اين مصوبه بر تمام تجهيزات مراقبتي بلند مدت با سيستم نظارت بر سيستم اسپري اتوماتيك نظارت دارد، كه مطابق با نسخه استاندارد ملي نصب و راه اندازي سيستم‌هاي ايمني در برابر آتش و استاندارد نصب سيستم‌هاي آبپاش NFPA13 در سال 1999 است. تجهيزات سيستم‌هاي آبپاش موجود، بايد سيستم‌هاي خود را بررسي كنند تا مطمئن شوند كه آنها مطابق با الزامات نسخه سال 1999 NFPA 13 هستند.

مي‌توانيد با شركت آسانسور پادرا در رابطه با سيستم‌هاي آبپاش و مراقبت‌هاي بلند مدت، بيمارستان‌ها و ساختمان‌هاي ديگر مشورت كنيد، كه شامل گزينه‌هاي احتمالي سيستم‌هاي آبپاش مانند سيستم‌هاي پاك كننده خواهد بود.

نكته: حذف يا تغيير سري سيستم‌هاي آبپاش تنها با تاييد آيين نامه ساختماني مناسب يا آيين نامه آتش نشاني بايد باشد، و نبايد اين سيستم به طور كامل حذف شود.

شرايط آيين نامه: موارد ذكر شده در اين سند و آيين نامه اجرايي بر اساس موارد زير است.

آيين نامه ساختمان SPS 362 و 366 (آگوست 2014)، IBC – آيين نامه بين المللي ساختمان (2009) و IEBC – آيين نامه بين المللي موجود ساختمان (2009)، NFPA 13 (2007)، NFPA 13R (2007)، NFPA 72 (2007)، SPS 318 (اوت 2014) و ASME A17.1 (2013)  به جز مواردي كه اشاره شده است.

آيين نامه‌هاي اختصاصي

NFPA 13 در مورد كابين آسانسور و اتاق ماشين.

آبپاش‌هاي موجود در چاهك‌هاي آسانسور ها بايد در ديوارهاي جانبي نصب شوند در ارتفاع كمتر از 2 فوت بالاتر از كف چاله بهترين مكان براي نصب است.

ميزان درجه حرارت براي آبپاش‌ها در كابين ماشين آسانسورها و يا در بالاي بالابر بايد داراي نسبت درجه حرارت معمولي يا متوسط ​​باشد.

H2 NFPA 72 براي تجهيزات ابتدايي

سيستم‌هاي هشدار آسانسورها براي عمليات اضطراري آتش نشاني و خاموش كردن آسانسور بايد مطابق استانداردهاي مطرح شده باشند.

چاهك‌هاي آسانسورها داراي سنسور حرارتي مرتبط با آبپاش چاهك نيستند، زيرا استفاده از آشكارسازهاي حرارتي در ارتفاع‌هاي بيش از 12 اينچ زير سقف مجاز نيست.

فاصله بين تجهيزات ابتدايي براي راه اندازي دستگاه‌ها مطابق با موارد زير تعيين مي‌شود: سقف‌هاي بلند، شيب دار و شيرواني، سقف‌هاي داراي تير و مناطقي كه داراي حركات شديد باد هستند.

نكته: در سال 2007 و قبل از آن، NFPA 72 به طور مستقيم در مورد لابي آسانسورها با سقف‌هاي بلند كه معمولا در يك راهرو قرار دارند يا لابي‌هاي آسانسورها در سازه‌هاي سطحي باز و سقف گنبدي باز كه معمولا در نيروگاه‌ها يافت مي‌شود، مورد استفاده قرار نمي‌گيرد.

اين موقعيت‌ها منحصر به فرد هستند چرا كه محل توقف آسانسور مي‌تواند در دو طبقه مختلف به اشتراك گذاشته شود، به طوري كه دود مي‌تواند در اين فضاي بين طبقه‌اي تجمع يابد.

تشخيص منبع آتش ضروري است چرا كه مي‌تواند آسانسور را به ايمن‌ترين طبقه منتقل كند. آمار 2010 NFPA 72، اعلام مي‌كند: اگر قصد شروع عملياتي را داريد كه در آن خطر دود يا آتش يك شيء يا فضاي خاص را تهديد مي‌كند، مجاز هستيد آشكارساز را در نزديكي آن شيء يا فضا نصب كنيد.

اين ضميمه شامل موارد زير مي‌شود: هنگامي كه دود و يا آتش سوزي مناطق و فضاهاي خاصي را تهديد مي‌كند، مانند محل توقف‌هاي آسانسور كه داراي سقف به ارتفاع بالاي 15 فوت هستند، آشكارساز بايد روي ديوار بالايي و در بالاي 60 اينچي بالاي درب آسانسورها قرار بگيرد .


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوروزي | ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۱:۰۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

شركت‌هاي آسانسور

آسانسور

شركت‌هاي آسانسور متعددي در كشور و در سطح جهان وجود دارند؛ و اين باعث مي‌شود كه افراد برخي از اين شركت‌ها را به گزينه‌هاي ديگر ترجيح دهند.

در گزارش‌هاي قبلي، ما به مباحث مرتبط با ايمني آسانسور، تعمير و نگهداري و انتخاب آسانسور پرداختيم. اين مسائل بدون شك از اهميت زيادي برخوردار هستند. با اين وجود، مسئله اصلي انتخاب شركت مناسب است. همكاري با شركتي كه مستندات و مجوزهاي لازم را در اختيار ندارد، به معني عدم ايمني و تعمير و نگهداري مناسب است.

كدام يك از موارد را بايد هنگام انتخاب يك شركت آسانسور مورد توجه قرار دهيد؟

انتخاب يك شركت آسانسور از بين اين طيف گسترده كار دشواري است، اگر بدانيد كه چه نكاتي را بايد مورد توجه قرار دهيد،  قيمت آسانسور  شما مناسب‌تر شده و زندگي را براي شما ساده‌تر مي‌كند، كار با شركت‌هايي كه اسناد و گواهينامه‌هاي لازم را دارند، است.

اولين موردي كه به هنگام انتخاب يك شركت بايد مورد توجه قرار دهيد اسناد و مجوزهاي رسمي آن است.

اين مدارك عبارتند از:

مجوز تجاري، ضمانت نامه، داشتن نشان استاندارد، گواهي سازگاري خدمات

مجوز تجاري سندي است كه بايد از شهرداري و يا استانداري براي ساختمان‌هاي مستقر در خارج از مرزهاي شهرداري كسب كنيد.

ضمانت نامه سندي است كه شركت بايد آن را صادر كند و توسط وزارتخانه يا مقامات محلي تاييد شود. با توجه به استانداردهاي رسمي، مدت زمان ضمانت نامه حداقل بايد 2 سال باشد.

داشتن استاندارد نشان مي‌دهد كه اجزاي ايمني و ساير قسمت‌هاي آسانسور در چارچوب قوانين آسانسور در شرايطي قرار دارند كه تهديدي براي انسان، محيط زيست و ساير كالاها محسوب نمي‌شوند.

گواهي سازگاري خدمات نشان مي دهد كه شركت آسانسور پرسنل، تجهيزات و قطعات يدكي را براي انجام عمليات مونتاژ، نگهداري و ترميم در طول عمر ضروري اعلام شده، مورد استفاده قرار داده است.

علاوه بر اين، تحويل به موقع، تنوع و كيفيت محصول، كارمندان واجد شرايط، كيفيت خدمات و مفهوم خدمات، امتيازاتي است كه بايد توسط مشتري مورد توجه قرار گيرد.

شركت آسانسورپادرا داراي گواهينامه ISO، سند ثبت نام صنعتي، گواهي ظرفيت و گواهي ثبت علامت تجاري است. هدف اين شركت حل مشكلات مشتريان در كوتاه‌ترين زمان ممكن از طريق ايميل و تلفن است.

تصميم گيري در خصوص ظرفيت وزني يك آسانسور خانگي

اكثر مدل‌هاي آسانسور‌هاي مسكوني داراي ظرفيتي در حدود 500 تا 750 پوند هستند و ظرفيت برخي از آنها تا 1500 پوند نيز افزايش مي‌يابد.

محدوديت وزني براي مدل‌هاي مختلف آسانسور متفاوت است.

آسانسورهاي خلاء داراي محدوديت‌هاي وزني كمتري هستند. ظرفيت وزني برخي از آسانسورهاي هيدروليكي مسكوني از 900 پوند شروع مي‌شود و ابعاد داخلي آن 36 اينچ تا 48 اينچ يا بزرگتر است. آنها را مي‌توانيد با درب‌هاي سبك يا آكاردئوني سفارش دهيد.

اگر قصد داريد از آسانسور مسكوني خود براي حمل و نقل صندلي چرخدار استفاده كنيد، از وزن صندلي چرخدار همراه با وزن باتري اطمينان حاصل كنيد، تا مطمئن شويد وزن كل صندلي چرخدار و كاربر كمتر از ظرفيت آن باشد. شما همچنين مي‌توانيد از آسانسور مسكوني براي حمل كالاهاي سنگين مانند مبلمان، در بين طبقات استفاده كنيد، اما اطمينان حاصل كنيد وزن قطعه‌اي كه قصد جابجايي آن را داريد كمتر از ظرفيت وزني آسانسور خانه شما باشد.

صفحه مشخصات مدل مورد نظرتان را براي مطلع شدن از ظرفيت وزني آن مورد بررسي قرار دهيد.

يك آسانسور جديد كه نياز به هيچ گونه شفت، گودال يا اتاق كابين ندارد ظرفيت وزني در حدود 830 پوند دارد و كابين آن نيز داراي يك اندازه استاندارد 52 اينچ و ارتفاع كابين 84 اينچ است. اين مدل مي‌تواند تا 40 فوت ارتفاع را با 5 ايستگاه پوشش دهد.

يك مدل آسانسور هيدروليكي ظرفيت وزني در حدود 1500 پوند دارد و پلت فرم كابين آن 44 اينچ تا 60 اينچ با ارتفاع 96 اينچ است. اين مدل مي‌تواند مسير 50 فوتي را با 5 توقف با سرعت 40 فوت در دقيقه طي كند.

مدل‌هاي مختلف مسكوني را كه به آنها علاقه‌مند هستيد به صورت آنلاين مشاهده كنيد و از مشخصات مربوط به ظرفيت وزني آنها مطلع شويد. اطمينان حاصل كنيد كه مدل انتخاب شده شما مي‌تواند وزن مسافراني كه قصد استفاده از آن را دارند، صندلي چرخدار و ساير مواد قابل حمل در آسانسور را حمل كند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوروزي | ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۴:۰۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

آيين نامه‌ها و استانداردهاي ايمني آسانسور بخش دو

تعمیر و نگهداری آسانسور

استانداردهاي جهاني آسانسور براي ايمني بيشتر

مهم‌ترين كار كميته‌هاي كدها و استانداردهاي ASME  در زمينه آسانسور اين است كه بتوانند هماهنگي در اجراي موارد ايمني در سرتاسر جهان ايجاد كنند و كارخانه‌جات و شركت‌هاي توليد كننده و نصب كننده آسانسور را متقاعد كنند تا از اين استانداردها پيروي كرده و آنها را در هنگام ساخت و نصب آسانسور رعايت كنند. آسانسور، آسانسور است و اگر شما در هر جايي يك آسانسور بسازيد بايد بتوانيد آن را در ديگر نقاط بفروشيد و اگر شما آن را در كشور خود ساختيد، شما بايد قادر به فروش آن در ديگر كشورها باشيد.

به همين ترتيب، قانون سازگاري و اجراي آن در سراسر جهان اجازه وقوع چنين اتفاقي را داده است؛ با ايجاد يك سطح مقدماتي از ايمني و ايجاد صلاحيت براي اجراي صحيح آنها، شركت‌هاي توليد كننده آسانسور قادر خواهند بود هم در زمينه ايمني، سطح قابل قوبول را ارائه دهند و از طرف ديگر توان گسترش بازارهاي فروش خود را داشته باشند و بتوانند محصولات خود را به راحتي به ديگر كشورها صادر كنند. رعايت استانداردها در زمان تعمير و نگهداري آسانسور هم بايد در نظر گرفته شود.

رعايت استاندارد حوادث را كم خواهد كرد

مردم به طور فيزيكي با آسانسورها به طور منظم به ميزان قابل توجهي در روز، تعامل دارند. اولين كاري كه آنها در اول صبح انجام مي‌دهند وارد شدن به ساختمان است، دكمه را فشار مي‌دهند وقتي آسانسور مي‌رسد وارد آن مي‌شوند و تا طبقه محل دفتر كار خود بالا مي‌روند و اين كار را در طول روز بارها و بارها انجام مي‌دهند. اين تعامل مستلزم آن است كه تمركز زيادي معطوف به امنيت عمومي در سيستم‌هاي حمل و نقل شود. اين حقيقت كه استاندارد ASME قادر به حمايت از تلاش‌هاي مديريتي A17 است بسيار مهم است، زيرا تمركز صنعت آسانسور همواره بر روي امنيت عمومي بوده است. بنابراين من فكر مي‌كنم اين مزيت فوق العاده‌اي براي صنعت آسانسور به حساب مي‌آيد تا بتواند اين قابليت را توسط استاندارد ASME اداره كند.

كميته‌هاي آيين نامه‌ها و استانداردهاي ASME

موفقيت آيين نامه‌ها و استانداردهاي ASME  بر روابط پايدار با ذينفعان در طيف وسيعي از صنايع وابسته است. ارزشمندترين دارايي ما روابط با اعضاي داوطلب است كه در كميته آيين نامه‌ها و استانداردها كار مي‌كنند. آيين نامه‌ها و استانداردهاي ايمني ASME در يك كميته تنظيم مي‌شوند تا مشاركت متعادل و دسترسي آزاد به گروه‌هاي مطلوب را تضمين كنند.

تركيب كميته استاندارد ASME

ASME كميته ايمني فني و پشتيباني از كميته‌هاي فني فرعي متشكل از كارشناسان گروه‌هاي مختلف سهامدار است كه به طور داوطلبانه وقت و منابع خود را ارائه مي‌دهند. موفقيت آيين نامه‌ها و استانداردهاي ASME بر مبناي تجربه فني و عملي از سهامداران استوار است كه از طيف وسيعي از صنايع تشكيل شده‌اند. اعضاي داوطلب كه در كميته‌هاي ASME همكاري مي‌كنند، يك نقش حياتي ايفاء مي‌كنند تا اطمينان حاصل شود كه الزامات ايمني و طراحي موجود در استانداردها همچنان در رابطه با محيط كاري و تجهيزات كاري در حال تغيير و بهبود است. آنها همچنين فرصت‌هاي منحصر به فردي را براي گسترش شبكه‌هاي حرفه‌اي و منابع فني خود كسب مي‌كنند.

مشاركت در عضويت

هيچ هزينه يا محدوديت جغرافيايي مربوط به عضويت در فعاليت‌هاي كميته استاندارد ASME و عضويت در ASME وجود ندارد، در حالي كه مطلوب است اما لازم نيست.

متقاضيان در درجه اول بر اساس تخصص فني انتخاب مي‌شوند. ASME از سيستم مبتني بر اينترنت، رأي گيري و رديابي استفاده مي‌كند كه به اعضاي كميته و ساير طرف‌هاي ذينفع اجازه مي‌دهد در كسب و كار خود در هر نقطه از جهان شركت كنند. اين كميته در صورت نياز به طور مداوم در زمينه تغيير نيازهاي صنعتي و بهترين شيوه‌هاي عملياتي كردن آنها مشاركت مي‌كند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوروزي | ۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۳:۱۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |